Brandžios odos priežiūra iš vidaus ir išorės

Norint turėti sveiką, elastingą ir švytinčią odą, reikia ja rūpintis tiek iš vidaus, tiek iš išorės. Tai pagrindinė odos priežiūros taisyklė bet kokiame amžiuje. Tačiau kiekviename gyvenimo tarpsnyje reikia atsižvelgti į specifinius odos poreikius ir rinktis tinkamus jos priežiūros būdus. Tai, kas tinka jaunai odai, gali netikti brandžiai ir atvirkščiai. Tad šiandieną dalinamės brandžios odos priežiūros patarimais, padėsiančiais jums puoselėti odos grožį.

Oda – mūsų mitybos atspindys

Esame tas, ką valgome. Visai nesvarbu, kiek jums metų, prastos mitybos rezultatai pirmiausiai pasirodo mūsų odoje. Jos ląstelės išsidėsčiusios viršutiniame sluoksnyje, kuriame nusėda maistinės medžiagos, tiksliau – tai, kas iš jų lieka. Maistinės medžiagos odą pasiekia tik tada, kai jomis apsirūpina gyvybiškai svarbesni organai. Tad norėdami išsaugoti sveiką odą, turite aprūpinti organizmą pakankamu maistinių medžiagų kiekiu ir papildomai naudoti išorines odos priežiūros priemones.

Vitaminai odos priežiūrai

Vitaminas A yra svarbus naujų odos ląstelių gamybai ir normaliai odos būklei palaikyti. Vitamino A šaltiniai:

  • kepenėlės, riebi žuvis, kiaušiniai, margarinas, pienas, sviestas, sūris;
  • ryškių spalvų vaisiai ir daržovės, pavyzdžiui, morkos, brokoliai, paprikos, lapiniai kopūstai, abrikosai;
  • žuvų taukai ir kiti omega-3 papildai.

Vitaminas C reikalingas kolagenui gamintis. Kolagenas yra odos ląstelių statomoji medžiaga, palaikanti odos stangrumą ir jaunystę. Vitamino C šaltiniai:

  • vaisiai: apelsinai, kiviai;
  • uogos: braškės, juodieji serbentai;
  • daržovės: paprikos, brokoliai, špinatai, pomidorai.
Paprasti patarimai brandžios odos priežiūrai

Brandžios odos priežiūrai taip pat reikia tinkamų kosmetikos priemonių, kurios būtų švelnios, nedirgintų ir nealintų odos, daug drėkintų.

Drėkinantis valiklis

Su amžiumi oda tampa jautresnė ir greičiau praranda drėgmę, todėl svarbu naudoti švelnų, drėkinantį valiklį, kuris nepašalintų apsauginių lipidų nuo odos paviršiaus.

Švelnus šveitimas

Šveitimas keletą kartų per savaitę pašalina šiurkščias negyvas ląsteles, kurios gali mažinti drėkinančio kremo poveikį, ir suteikia odai sveiką švytėjimą. Bet įprasti šveitikliai gali subraižyti ir pažeisti odos paviršių. Turėtumėte rinktis švelnius odos šveitiklius, kurių sudėtyje yra enzimų. Jie ištirpdo negyvas odos ląsteles, užuot jas nušveitę.

Dar daugiau drėkinimo

Senstančiai odai reikia vis daugiau drėgmės. Kur kas daugiau nei galite pagalvoti. Tad naudokite gerą drėkinantį kremą, o pirmenybę teikite priemonėms su hialurono rūgštimi. Kremą kruopščiai tepkite ant švarios odos tiek ryte, tiek vakare. Ir nepamirškite gerti daug vandens. Jis reikalingas ne tik odai, bet ir bendrai sveikatai.

Apsauga nuo saulės

Ar žinote, kad saulė kalta dėl 90 procentų odos senėjimo požymių? Raukšlės ir pigmentinės dėmės atsiranda dėl neigiamo saulės poveikio, kurio galite išvengti naudodami apsaugines priemones nuo saulės. Nepamirškite, įdegis yra laikinas, o raukšlės – amžinos. Net ir naudojant apsaugą nuo saulės, jūsų oda įgaus rudą atspalvį. Nors tai užtruks ilgiau, bet jūsų įdegis išliks ir oda jums padėkos!