Kaip išsaugoti gražią odą

Niekas neginčija mitybos įpročių įtakos sveikai ir gražiai odai. Gyvenimiška taisyklė, kad tai, kas maitina kūną, maitina ir odą.

Odos ląstelės nuolat atsinaujina. Suvalgytas maistas veikia mūsų fizinę ir psichologinę savijautą. Tinkamai pasirinktas sveikas maistas ir gėrimai turi teigiamos įtakos kiekvieno sveikatai ir išvaizdai. Gyvenantiems aktyviai sveika mityba ir pakankamas vandens kiekis yra ypatingai svarbūs.

Geriausias maistas gražiai odai

Vaisiai ir daržovės turi daug odai naudingų vitaminų. Jie apskritai yra puikus maistinių medžiagų, reikalingų sveikam kūnui, šaltinis. Rinkitės vaisius ir daržoves, kuriuose gausu vitaminų A ir C. Vitaminas A svarbus naujų odos ląstelių, o vitaminas C – kolageno susidarymui.

Mineralai cinkas ir jodas taip pat padeda rūpintis odos būkle. Jautiena ir aviena – puikūs cinko šaltiniai, šio mineralo taip pat yra lęšiuose, pupelėse, grūduose ir sėklose. Jodo šaltinis – žuvis ir pieno produktai. Norint išvengti dehidratuotos, išsausėjusios odos būtina gerti pakankamai vandens. Riebus maistas ir saldumynai, deja, nėra sveiki nei mūsų kūnui, nei odai. Subalansuota mityba, kurios sudėtyje yra organizmui būtinų vitaminų ir mineralų, suteikia sveikatos, palaiko odą geriausios būklės.

Kuo naudinga saulė

Saulės spinduliams gairinant odą, žmogaus organizmas gamina vitaminą D – puikų imuninės sistemos sargą.

Kiek saulės reikia

15 minučių be saulės filtrų. Tai orientacinis laikas, kurį rekomenduoja specialistai. Jo daugumai žmonių pakanka, norint patirti saulės spindulių teikiamą naudą. Tiek laiko saulėje galima būti be apsauginių filtrų, nes jų naudojimas stabdo vitamino D gamybą.

Kai saulė nešviečia

Kadangi  mūsų šalyje šaltuoju metų laiku – net pusę metų – šviesos trūksta, daugeliui lietuvių stinga ir vitamino D. Mums ypač pravartu valgyti daugiau riebios jūrinės žuvies, vartoti žuvų taukus arba gerti vitamino D maisto papildus.

Kokį apsauginį filtrą nuo saulės rinktis

Mūsų klimato zonos gyventojams užtenka SPF15, tačiau reiktų atsižvelgti į odos tipą. O atstogaujant šiltuose kraštuose rekomenduojama rinktis saulės kremus su aukštesniu SPF faktoriumi. Nepasilikite naudoto saulės kremo likučių ateinančiam sezonui. Taip pat apsauginio kremo ilgai nelaikykite atidaryto arba atokaitoje.