Menkių kepenų aliejus – puikus vitamino D šaltinis nuo pat kūdikystės

Norite pasirūpinti savo vaikų sveikata nuo pat kūdikystės? Sukate galvą, ar jiems galima vartoti maisto papildus? Juk svarbu, kad nuo ankstyvo amžiaus vaikas gautų visus reikalingus vitaminus ir mineralus. Augantys vaikai, ypač tie, kurie nevalgo įvairaus maisto, kartais negauna pakankamai vitaminų A ir C. O vitamino D apskritai sunku gauti pakankamai vien tik su maistu.

Anglijos Nacionalinė sveikatos tarnyba rekomenduoja visiems vaikams jau nuo šešių mėnesių iki penkerių metų kasdien vartoti vitaminų A, C ir D papildus. Ši rekomendacija galioja ir žindomiems kūdikiams. Jiems taip pat rekomenduojama papildomai duoti vitamino D kasdien, atsižvelgiant į tai, ar mama vartoja papildus. Motinos piene vitamino D išlieka nepakankamai, kad aprūpintų ir vaiko organizmą. Bet kūdikiams, kurie per dieną išgeria daugiau nei 500 mililitrų mišinuko, papildų nereikia. Mišiniai jau yra papildyti vitaminu D bei kitomis maistinėmis ir mineralinėmis medžiagomis.

Kodėl verta rinktis menkių kepenų aliejų?

Menkių kepenų aliejus duoda daugiau naudos, nei vitamino D lašai. Jame yra ne tik vitamino D, bet ir omega-3 riebalų rūgšties DHR, kuri rūpinasi smegenų ir regėjimo vystymusi. O tai labai svarbu augančiam organizmui.

Menkių kepenų aliejus taip pat geras vitamino A šaltinis. O šis vitaminas svarbus palaikant normalią regą bei odos būklę.

Kiek menkių kepenų aliejaus duoti kūdikiams?

Menkių kepenų aliejaus nauda kūdikiams ir vaikams žinoma tūkstančius metų. Norvegijoje, kur gaminamas „Moller’s“ menkių kepenų aliejus, gydytojai pataria tėvams keturių savaičių kūdikiams duoti pusę standartinio arbatinio (5 ml) šaukštelio per dieną. Šią dozę patariama palaipsniui didinti iki pilno šaukštelio. Tai padengia visą vitamino D paros normą, kuri yra 10 ml. Bet atkreipkite dėmesį į šaukštelio tūrį. Mūsų įprasti, buityje naudojami šaukšteliai gali neatitikti tokių standartų.

Vaikų kaulai ir dantys vis dar formuojasi, o šiems procesams reikalingas kalcis. Vitaminas D padeda pasisavinti kalcį iš maisto ir pieno produktų. Šis vitaminas taip pat palaiko normalią raumenų funkciją.

Jei įpratinsite vaikus nuo pat vaikystės vartoti menkių kepenų aliejų, padėsite pamatus gerai jų sveikatai ir vėlesniame amžiuje. Bet būkite atsargūs su vitaminais. Tai nėra nekaltas maisto papildas. Jų taip pat galima padauginti. Tad atkreipkite dėmesį į maisto papildų sudėtį.

Kai kuriuose be recepto parduodamuose maisto papilduose gali būti daugiau vitaminų ir mineralų. Todėl svarbu, kad vaikas negautų tų pačių vitaminų iš skirtingų šaltinių, nes perteklius gali turėti neigiamas pasekmes. Pavyzdžiui, neduokite vaikams menkių kepenų aliejaus ir vitamino D, nes menkių kepenų aliejuje jau yra vitaminų A ir D. Tad puikiausiai pakanka vieno maisto papildo.