Omega-3 naudingos smegenims

Jau dvejų metų amžiaus žmogaus smegenų ląstelės nustoja daugintis.

Vėlesniame amžiuje smegenų ląstelės auga, vystosi ir formuoja ryšius su kitomis smegenų ląstelėmis, nerviniai impulsai iki paauglystės tampa net 16 kartų spartesni.  Smegenys vystosi nuolat, jų „persitvarkymas“ vyksta visą gyvenimą.

Naujagimio smegenys sveria 380 g, tačiau iki dvejų metų pasiekia 1,1 kg svorį. Suaugusiojo žmogaus smegenys sveria apie 1,3 kg (1), didelę dalį išsivysčiusių smegenų sudaro riebalai. Iš visų žmogaus organų būtent smegenyse ir akių tinklainėje yra didžiausi omega-3 riebalų rūgščių kiekiai.

Regos signalai perduodami iš tinklainės į smegenis, tarp smegenų ląstelių ir viso kūno dalių komunikacija sekundės dalių greitumu vyksta per milijonus nervinių impulsų. Kuo spartesni nerviniai signalai tarp ląstelių, tuo greičiau suvokiame dalykus, gebame mąstyti, sujungiame raides į žodžius, o žodžius į sakinius. Smegenų funkcija yra vienodai svarbi tiek vaikams, tiek suaugusiems, nes kiekvienas žmogus atlieka užduotis ir darbus – mokykloje, darbe, namie.

TAIP PAT SKAITYKITE: Kodėl gydytojai vaikams rekomenduoja žuvų taukus?

Tyrimais įrodytas omega-3 riebalų rūgšties DHR vartojimo poveikis palaikant smegenų funkciją*. Kadangi omega-3 riebalų rūgščių žmogaus organizmas negamina, būtina jų gauti su maistu.

„Möller‘s“  žuvų taukuose taip pat yra didelis DHR riebalų rūgšties kiekis, gaunamas iš šviežios žuvies. Arbatiniame šaukštelyje „Möller‘s“ žuvų taukų yra daugiau nei gramas omega-3. Vaikams ir suaugusiesiems, kurie nemėgsta menkių kepenų aliejus, omega-3 kramtomos žuvelės arba kapsulės gali būti tinkama alternatyva.

TAIP PAT SKAITYKITE: Kasdienis svarbiausių maistinių medžiagų šaukštas

* Teigiamas poveikis pasireiškia per parą suvartojant 250 mg DHR.

Https: //faculty.washington.edu/chudler/dev.html