Kaip pasirinkti tinkamą omega-3?

1) Gerkite 1000 miligramų per parą.

Sveikatos specialistai rekomenduoja suaugusiam žmogui kasdien suvartoti 1000 miligramų omega-3.

Patikrinkite patys: ant kiekvieno produkto pakuotės nurodyta, koks omega-3 kiekis yra produkto paros dozėje. Pavyzdžiui, 1 arbatiniame šaukštelyje (5 ml) „Möller’s“ skystų žuvų taukų yra net 1200 miligramų omega-3 riebalų rūgščių.

2) Pasirinkite tinkamą omega-3 tipą.

Omega-3 – tai bendras polinesočiųjų riebalų rūgščių grupės pavadinimas. Jų yra augalinės kilmės (ALR, alfa-linoleno  rūgštis) bei žuvinės kilmės (EPR, eikozapentaeninė ir DHR, dokozaheksaeninė riebalų rūgštys). Būtent jūrinės kilmės omega-3 riebalų rūgštys padeda palaikyti normalią širdies ir kraujagyslių sistemos funkciją bei normalų galvos smegenų ir regėjimo funkcionavimą. Todėl svarbu rinktis produktus, kuriuose yra įrodytu poveikiu pasižyminčių jūrinės kilmės omega-3 rūgščių DHR ir EPR.

Patikrinkite patys: DHR ir EPR yra tik jūrinės kilmės produktuose. Alfa-linoleno rūgštis ALR yra augalinės kilmės. Patikimi gamintojai ant pakuotės nurodo ne tik kiek, bet ir kokių omega-3 riebalų rūgščių yra produkte. Jei DHR ir EPR kiekiai ant pakuotės nenurodyti, gali būti, kad produkte jų ir nėra. Pavyzdžiui, 1 arbatiniame šaukštelyje (5 ml) „Möller’s“ skystų žuvų taukų yra net 1000 miligramų EPR ir DHR riebalų rūgščių kartu sudėjus.

3) Rinkitės natūralią omega-3 formą.

Natūraliuose šaltiniuose, taip pat ir „Möller’s“ produktuose, esančios omega-3 yra trigliceridų formos (tai natūrali šios molekulės forma). Iš trigliceridų omega-3 organizmas pasisavina geriau nei iš etilo esterių formos.

Patikrinkite patys: natūralios kilmės omega-3 yra trigliceridų forma. Paprastai tai nurodyta ant produktų pakuočių. Priešingu atveju visada galite susisiekti su gamintojais ar tiekėjais ir pasiteirauti.