Pavargote isterikuoti dėl sveikatos? 5 patys svarbiausi sveikatos patarimai

Pavargote nuolat girdėti, kas jums tinka, o kas staiga nebetinka? Įsidėmėkite šiuos patikimus patarimus ir būsite saugūs.

1. Valgykite tikrą maistą

Kalbama apie sveiką, neperdirbtą maistą. Perdirbti maisto produktai turi daug riebalų, druskos ir cukraus. Daugelis žmonių, ypač vyrai, jų suvartoja keliskart daugiau nei rekomenduoja sveikos mitybos specialistai. Nepakankama mityba yra netinkamas startas, jei jūsų tikslas yra gera sveikata ir aktyvus gyvenimas. Be to, taip rizikuojate priaugti daugiau svorio, o vyrams tai reiškia ir mažesnę su vyriškumu susijusio lytinio hormono testosterono gamybą. Valgykite kuo įvairesnį maistą, gaminkite patys, nesirinkite pusfabrikačių, parduotuvėje ieškokite „Rakto skylutės“ ženklu pažymėtų produktų, kurių sudėtyje yra mažiau sočiųjų riebalų, cukraus, druskos ir daugiau maistinių skaidulų. Taip lengvai praturtinsite savo mitybą ir, galbūt, intymųjį gyvenimą.

2. Penki per dieną

Lietuviai bendrai, o vyrai ypatingai, valgo nepakankamai vaisių ir daržovių. Kvaila manyti, kad pakanka vartoti maisto papildų ir vitaminų piliules. Verčiau įpraskite, kad kiekvieną jūsų patiekalą palydėtų vaisių ir daržovių porcija. 100 g porciją atitinka nedidelis dubenėlis salotų, morka ar vidutinio dydžio vaisius. Kuo įvairesnius vaisius ir daržovės renkatės, tuo sveikiau.

3. Pradėkite sportuoti!

Jei norite išvengti vyriškų krūtų ir vis didėjančios liemens apimties, nėra kito kelio išskyrus sportą. Neturite jam laiko? Eikite į darbą pėsčiomis arba važiuokite dviračiu! Tiesiog lengvai prasibėkite. Daugelis mano, kad laikas sporto klube dar ir išvaduoja nuo inkščiančių vaikų, namų ruošos ar vakarienės gaminimo.

4. Valgykite žuvį 2-3 kartus per savaitę

Žuvis puikiai tinka sumuštiniams. Sunku suvalgyti pakankamai žuvies? Pakeiskite įprastą mėsos patiekalą viliojančia žuvies variacija. Žuvies pasirinkimas tikrai didelis, ypatingai riebios – lašiša, upėtakis, skumbrė, silkė. Šios žuvys ypatingai turtingos organizmui būtinų omega-3 riebalų rūgščių. Omega-3 rūpinasi ir yra naudingos jūsų širdžiai. Vitaminai A ir D, kurių taip pat gausu riebioje žuvyje, padeda stiprinti imuninę sistemą. Žuvų taukų sudėtyje taip pat yra tų pačių organizmui naudingų riebalų rūgščių ir vitaminų A ir D.

5. Meskite rūkyti

Žinoma, jūs suvokiate, kad rūkymas žalingas jūsų sveikatai ir tikriausiai ne kartą bandėte mesti. Tačiau atminkite, net jei nesėkmingai bandėte mesti rūkyti anksčiau, tai jokiu būdu nereiškia, kad nepavyks ir šįkart! Atsiranda vis daugiau priemonių, padedančių įveikti šį žalingą įprotį: kramtomoji guma su nikotinu, hipnozės terapija, įvairios mobiliosios programėlės ir t. t. Argi nepakankama priežastis pamėginti dar kartą suvokus, kad du iš trijų rūkorių miršta pirma laiko?

Šaltiniai: Norvegijos sveikatos apsaugos direkcija ir kt.